Pondelok, 14. Október 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

14. Október
Školstvo

Denný letný tábor ZOCHÁČIK

Mgr. Patricia Šefranová
11.07.2019 08:48:34
217

Dvere ZŠ Ivana Branislava Zocha v Revúcej zostali pre deti otvorené aj počas prázdnin. Od 1.7. 2019 do 4.7.2019 u nás prebiehal Denný letný tábor ZOCHÁČIK s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Pre deti bol pripravený pestrý program.

V prvý deň ich privítala Lea z TŠ Happy Dance a naučila ich pár tanečných krokov. Cha-chu a iné tance si s radosťou zatancovali dievčatá aj chlapci. V tanečnom súboji predviedli svoje vlastné tanečné zostavy. Ďalšia disciplína nebola len o vedomostiach. Najskôr si deti spoločne zopakovali dopravné značky, aby ich potom pri jazde zručnosti na kolobežkách vedeli správne dodržiavať. Zábavnou formou a súťažením v skupinách si preverili vedomosti z anglického jazyka. Zábava pokračovala aj pri netradičných športových súťažiach, pri ktorých si deti preverili nie len svoju vytrvalosť, ale aj svoje schopnosti. Druhý deň bol venovaný turistike a spoznávaniu krás nášho okolia. Deti sa ráno vyviezli autobusom na Javoriny a odtiaľ pokračovali chôdzou až na Muránsky hrad. Prekrásny výhľad na okolitú krajinu stál zato. Po zostupe na deti v Muráni čakali preslávené muránske buchty, ktorými si doplnili energiu. Tretí horúci deň sa deti boli schladiť v Ochtinskej aragonitovej jaskyni a zaplávať si v krytom bazéne v hoteli Hrádok. Posledný deň nášho tábora bol venovaný tvoreniu. V tvorivých dielňach si deti vlastnoručne vytvorili rôzne výrobky. Naučili sa šiť a prišívať gombíky na malých peňaženkách, z tvrdnúcej hmoty a korálikov si vyrobili netradičný prívesok na kľúče, zhotovili si náhrdelník s pierkami. Deťom sa najviac páčilo maľovanie na textil. Pomocou šablón, pečiatok a farieb si vyzdobili vrecúška. Aj posledný deň strávili s úsmevom a v pohybe v tanci s Leou. V závere si opäť zasúťažili a zašportovali na školskom dvore, zahrali sa s loptami a povozili sa na kolobežkách.

Počas celého tábora deti zbierali body do svojich vkladných knižiek. Za tieto body boli deti odmenené sladkou odmenou a vecnými cenami, ktoré im budú pripomínať príjemne strávený čas počas letných prázdnin v škole.

Text a foto: Mgr. Ľ. Klimentová

Tradičné jesenné slávnosti a Jazda sv.Huberta netradične
Výzva na zakladanie kreatívnych centier

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration