Do Bratislavy za športom aj zábavou

Ing. Július Buchta 21.10.2017 06:57

Relaxovali a oddychovali sme  v zoologickej záhrade. Bratislavská zoologická záhrada je domovom približne pre 170 druhov zvierat v celkovom počte viac ako 960 jedincov. Preto bolo čo pozerať a čo nového sa dozvedieť. Nezabudli sme ani na Dinopark, ktorý je súčasťou  ZOO Bratislava. Zúčastnili sme sa unikátnej výpravy do druhohôr… , kde Tyrannosaurus, Stegosaurus, Diplodocus a mnohé iné druhohorné plazy tvoria unikátnu expozíciu s rozlohou 3 ha. V lesnom prostredí je umiestnených množstvo modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a niektoré aj pohyblivé. Proste super zážitok v krásnom lesnom prostredí veľkomesta, v krásnom slnečnom jesennom počasí.

 

A večer už bol vyhradený športu. Navštívili sme hokejový zápas KHL. Ale ešte pred jeho začiatkom, vďaka dobrým ľuďom sme si mohli prezrieť zimný štadión Ondreja  Nepelu s kapacitou 10 000 miest a nevynechali sme ani   Sieň slávy slovenského hokeja. Aj keď zápas KHL skončil porážkou domácich HC SLOVAN BRATISLAVA, náladu a zábavu nám to nepokazilo. Zabával nás maskot bratislavských hokejistov HARVY.

 

Po hokejovom zápase sme odchádzali do hotela sklamaní z výkonu domácich hokejistov, ale zdravo unavení z prekrásneho dňa plného poznatkov, relaxu, nákupov a zábavy s Harvym.

 

Ešte dlho budeme spomínať na prekrásne chvíle strávené v našom hlavnom meste a za to, že sme to všetko mohli absolvovať chceme poďakovať hlavne Nadácii Volkswagen, Amavet-u a Ministerstvu spravodlivosti SR.

Vďační žiaci ZŠ J. A. Komenského

Komentáre k článku

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť