Sobota, 25. Máj 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

25. Máj
Primátor mesta

Eduard a Denis Mikovci opäť na radnici

Mgr. Patricia Šefranová
06.05.2019 11:51:27
614

Primátor mesta Revúca Ing. Július Buchta dňa 2. mája 2019 vo svojej kancelárii prijal najúspešnejších členov Kulturistického oddielu Magnezit Revúca – Eduarda Mika a Denisa Mika, ako aj predsedu Armwrestlingového klubu Magnezit Revúca Pavla Senka a viacnásobného majstra sveta, Európy a Slovenska v pretláčaní rukou Jána Germánusa.

Toto výnimočné popoludňajšie stretnutie sa konalo vďaka celoslovenskému úspechu revúckych kulturistov na Majstrovstvá Slovenska v klasickom tlaku na lavičke RAW, ktoré usporiadala Slovenská asociácia fitness, kulturistiky a silového trojboja 6. apríla 2019 v športovej hale Slávia v Senci.

Reprezentant oddielu Denis Miko s výkonom 182,5 kg obsadil v kategórii OPEN do 105 kg 1. miesto. Eduard Miko si s výkonom 215 kg vybojoval 1. miesto v kategórii OPEN do 120 kg, ktorý si zároveň nielen vylepšil svoj výkon od posledných majstrovstiev o 5 kg, ale stal sa aj absolútnym majstrom Slovenska.

Za progresívnym rastom športovej výkonnosti mladých majstrov Slovenska stojí aj Ján Germánus, ktorý sa počas stretnutia vyjadril „K dosiahnutiu veľkého úspechu v športe potrebujete aj šťastie„, na základe čoho primátor mesta priblížil svoje rozbehnuté aktivity v rámci získavania finančných prostriedkov od sponzorov pre športové kluby, ako aj aktivity v rámci výstavby športovej haly, ktorá zabezpečí systematickú a kvalitnú športovú prípravu pre členov športových klubov a ktorá zároveň vytvorí základňu pre prípravu mládežníckych reprezentačných tímov s kvalitnými podmienkami a športovo-technickým zázemím.

A ako svoj úspech vnímajú naši majstri? Začiatky boli pre nich ťažké, ale ciele majú perspektívni športovci jasné. Sila, výdrž, vôľa, odhodlanie a doterajšie najväčšie úspechy budú na nasledujúcich majstrovstvách prekonané. 

Mýlia si nás s DSS, ale my sme ZOS
Nezáväzné stretnutie ako impulz spolupráce

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration