Sobota, 24. August 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

24. August
Primátor mesta

Eduard a Denis Mikovci opäť na radnici

Mgr. Patricia Šefranová
06.05.2019 11:51:27
859

Primátor mesta Revúca Ing. Július Buchta dňa 2. mája 2019 vo svojej kancelárii prijal najúspešnejších členov Kulturistického oddielu Magnezit Revúca – Eduarda Mika a Denisa Mika, ako aj predsedu Armwrestlingového klubu Magnezit Revúca Pavla Senka a viacnásobného majstra sveta, Európy a Slovenska v pretláčaní rukou Jána Germánusa.

Toto výnimočné popoludňajšie stretnutie sa konalo vďaka celoslovenskému úspechu revúckych kulturistov na Majstrovstvá Slovenska v klasickom tlaku na lavičke RAW, ktoré usporiadala Slovenská asociácia fitness, kulturistiky a silového trojboja 6. apríla 2019 v športovej hale Slávia v Senci.

Reprezentant oddielu Denis Miko s výkonom 182,5 kg obsadil v kategórii OPEN do 105 kg 1. miesto. Eduard Miko si s výkonom 215 kg vybojoval 1. miesto v kategórii OPEN do 120 kg, ktorý si zároveň nielen vylepšil svoj výkon od posledných majstrovstiev o 5 kg, ale stal sa aj absolútnym majstrom Slovenska.

Za progresívnym rastom športovej výkonnosti mladých majstrov Slovenska stojí aj Ján Germánus, ktorý sa počas stretnutia vyjadril „K dosiahnutiu veľkého úspechu v športe potrebujete aj šťastie„, na základe čoho primátor mesta priblížil svoje rozbehnuté aktivity v rámci získavania finančných prostriedkov od sponzorov pre športové kluby, ako aj aktivity v rámci výstavby športovej haly, ktorá zabezpečí systematickú a kvalitnú športovú prípravu pre členov športových klubov a ktorá zároveň vytvorí základňu pre prípravu mládežníckych reprezentačných tímov s kvalitnými podmienkami a športovo-technickým zázemím.

A ako svoj úspech vnímajú naši majstri? Začiatky boli pre nich ťažké, ale ciele majú perspektívni športovci jasné. Sila, výdrž, vôľa, odhodlanie a doterajšie najväčšie úspechy budú na nasledujúcich majstrovstvách prekonané. 

Vernisáž výstavy
Nezáväzné stretnutie ako impulz spolupráce

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration