Pondelok, 17. Február 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

17. Február
Mesto

Hubertova jazda a Slávnosti jesene sa blížia

Mgr. Patricia Šefranová
20.09.2019 08:41:18
568

V sobotu 5. októbra 2019 o 10:00 hod na námestí pred Kohútom slávnostné fanfáry ohlásia otvorenie XX. ročníka Jazdy sv. Huberta a VII. ročníka Jesenných slávností poľovníkov, rybárov a včelárov.

Túto slávnosť nastupujúcej jesene už tradične organizuje Mesto Revúca v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom, so Slovenskou poľovníckou komorou, s občianskym združením PRÍRODA-láska moja, Lesmi SR a Mestskými lesmi Revúca.

Aj tento rok môžete vidieť výstavu drobných zvierat, či umeleckých prác, dozvedieť sa viac o prírode, práci lesníkov a poľovníkov, o výrobe včelárskych produktoch, zasúťažiť si v pílení a rúbaní dreva alebo ochutnať čosi dobré tradičné gemerské.

V rámci tohto významného kultúrneho podujatia sa môžete zapojiť aj do súťaže o najlepší koláč.

PROPOZÍCIE SÚŤAŽE:
Dátum: 5. októbra 2019
Miesto: Námestie slobody, pred budovou „Kohút“
Čas: koláč je potrebné doniesť v deň akcie v čase od 09:00 do 10:00 hod.
Množstvo: maximálne 30 nakrájaných ks koláčov s produktami zo záhradky, poprípade s tematikou poľovníctva, rybárstva a včelárstva. Súťažný príspevok musí byť odovzdaný na tácke.
Hodnotiace kritériá: chuť, kvalita a vzhľad koláča
Hodnotenie: divákmi a návštevníkmi podujatia –„divácka porota“ si bude koláče kupovať. Cenu si určujú súťažiaci. „Divácka porota“ bude hodnotiť kvalitu koláčov formou lístkov vhadzovaných do pripravenej hlasovacej schránky.
Kontaktná osoba: Oľga Kuchtová, mobil: 0911 826 670
Najlepšie kuchárky – pekárky získajú hodnotné ceny.

Vozidlá revúckej samosprávy sú už pod kontrolou
Posilnenie občianskej spoločnosti

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration