Pondelok, 14. Október 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

14. Október
Mesto

Hubertova jazda a Slávnosti jesene sa blížia

Mgr. Patricia Šefranová
20.09.2019 08:41:18
180

V sobotu 5. októbra 2019 o 10:00 hod na námestí pred Kohútom slávnostné fanfáry ohlásia otvorenie XX. ročníka Jazdy sv. Huberta a VII. ročníka Jesenných slávností poľovníkov, rybárov a včelárov.

Túto slávnosť nastupujúcej jesene už tradične organizuje Mesto Revúca v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom, so Slovenskou poľovníckou komorou, s občianskym združením PRÍRODA-láska moja, Lesmi SR a Mestskými lesmi Revúca.

Aj tento rok môžete vidieť výstavu drobných zvierat, či umeleckých prác, dozvedieť sa viac o prírode, práci lesníkov a poľovníkov, o výrobe včelárskych produktoch, zasúťažiť si v pílení a rúbaní dreva alebo ochutnať čosi dobré tradičné gemerské.

V rámci tohto významného kultúrneho podujatia sa môžete zapojiť aj do súťaže o najlepší koláč.

PROPOZÍCIE SÚŤAŽE:
Dátum: 5. októbra 2019
Miesto: Námestie slobody, pred budovou „Kohút“
Čas: koláč je potrebné doniesť v deň akcie v čase od 09:00 do 10:00 hod.
Množstvo: maximálne 30 nakrájaných ks koláčov s produktami zo záhradky, poprípade s tematikou poľovníctva, rybárstva a včelárstva. Súťažný príspevok musí byť odovzdaný na tácke.
Hodnotiace kritériá: chuť, kvalita a vzhľad koláča
Hodnotenie: divákmi a návštevníkmi podujatia –„divácka porota“ si bude koláče kupovať. Cenu si určujú súťažiaci. „Divácka porota“ bude hodnotiť kvalitu koláčov formou lístkov vhadzovaných do pripravenej hlasovacej schránky.
Kontaktná osoba: Oľga Kuchtová, mobil: 0911 826 670
Najlepšie kuchárky – pekárky získajú hodnotné ceny.

Tradičné jesenné slávnosti a Jazda sv.Huberta netradične
Posilnenie občianskej spoločnosti

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration