Piatok, 20. September 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

20. September
Mesto

Ihrisko ŽIHADIELKO otvorené

Mgr. Patricia Šefranová
10.06.2019 13:37:00
828

Začiatkom tohto roka prebiehal štvrtý ročník projektu Lidl Ihrisko Žihadielko, ktorý bol dôkazom toho, že aj my Revúčania sa vieme spojiť pre dobrú vec. Počas takmer siedmich týždňov sme usilovne ako včeličky súperili vo verejnom hlasovaní s inými mestami v kategórii od 12 000 do 19 999 obyvateľov a získali sme tak 1. miesto s celkovým počtom 545 390 odovzdaných hlasov, vďaka ktorým sa pre deti vybudovalo moderné a hlavne bezpečné ihrisko v celkovej hodnote 87 000 eur.

Preto 9. júna 2019 do Revúcej zavítala včielka Maja, aby pomohla pri slávnostnom otvorení ihriska plného zaujímavých hracích prvkov vo veselých a hravých motívoch rozprávkovej včielky Maje a jej kamarátov.

V úvode otvorenia vystúpil zástupca vedenia spoločnosti Lidl Marek Barnáš, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol úspešnosť štvrtého ročníka projektu Žihadielko z dielne spoločnosti Lidl, v ktorom ľudia odovzdávali hlasy na webe súťaže pre 69 zapojených miest a pokorili hranicu rekordných 4 500 000 hlasov. Následne odovzdal symbolický kľúč od ihriska primátorovi mesta Revúca Júliusovi Buchtovi, ktorý tiež netajil svoju radosť z nového ihriska: „Veľmi ma teší, že sa občania mesta,  ale aj naši príbuzní a známi žijúci v rôznych častiach Slovenska  zjednotili a spoločnými silami dokázali s úctyhodným výsledkom vyhrať súťaž o  ihrisko Žihadielko. Za dosiahnutý úspech ďakujem všetkým, ktorí sa do projektu zapojili. Ukázali sme, že  spolupráca sa vypláca.  Preto  pevne verím, že vybudovaním takéhoto detského rozprávkového raja podporíme nielen  radosť detí, ale aj rozvoj ich každodennej pohybovej aktivity. Poďakovanie samozrejme patrí aj spoločnosti Lidl, že organizuje takéto súťaže a umožní aj nám z chudobnejších regiónov získať kvalitné detské ihriská.“  

Potom ako deti prestrihli pásku na Žihadielku, na Partizánskej ulici bolo počuť už len detský smiech a vidieť detskú radosť. Na celodennom programe nechýbali tvorivé dielničky, hry, tombola, divadielko, či trpaslíci z RTVS. V duchu dobrej nálady si deti odnášali od spoločnosti LIDL malý darček a ich nová hracia zóna s hradmi, pieskoviskom, kolotočmi i hojdačkami im počas letných prázdnin poskytne priestor pre pohyb i zábavu.  

Hubertova jazda a Slávnosti jesene sa blížia
Revúčania zažijú už 19. ročník Atletickej olympiády

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration