Pondelok, 14. Október 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

14. Október
Šport

II.kolo VIESSMANN pohára v letnom biatlone v Revúcej

Mgr. Patricia Šefranová
11.07.2019 09:00:31
154

Posledný júnový víkend sa všetci biatlonisti, pretekári aj biatlonoví nadšenci, stretli na strelnici v Revúcej. Práve tu sa konalo II.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone s medzinárodnou účasťou z Čiech a Maďarska. I napriek krásnemu a slnečnému počasiu to bol náročný víkend ako pre pretekárov , tak aj pre usporiadateľov.
V sobotu 29.6.2019 otvárali rýchlostné preteky dorastenci 16 roč. o 11:15 hod. Už v tejto kategórii mal náš klub zastúpenie. Róbert Biž obsadil veľmi pekné 4.miesto. V tej istej kategórii nás reprezentoval aj Tomáš Kuchta, ktorý sa umiestnil na 9.mieste. Farby Klubu Magnezit Revúca v tento deň reprezentovali aj súrodenci Košinárovci. Anka Košinárová obsadila 4.miesto, jej brat Peter Košinár sa umiestnil na 11.mieste. O jednu priečku vyššie sa umiestnil Janko Majerčík. Radovan Humeník obsadil vo svojej juniorskej kategórii 5.miesto.
Popoludní pokračovali rýchlostné preteky v žiackych kategóriách so štartom o 15:00 hodine. Z nášho 12.-13.roč. žiackeho tímu sa ako prvý postavil na štart Markus Sklenárik, ktorý sa so streľbou 4,1 umiestnil na 7.mieste. Najmladší revúcky pretekár Michal Biž (1,3) obsadil 11.miesto. Janko Levčák bol v tento deň pre porušenie bezpečnostných predpisov diskvalifikovaný a na svoj úspech si musel počkať do nasledujúceho dňa. V kategórii 14.-15.roč.žiaci sa Adrián Ottinger (0,3) v silnej konkurencii 24 pretekárov umiestnil na veľmi peknom 7.mieste. Aj naše žiačky bojovali v horúčavách o čo najlepšie umiestnenia . Lenka Repáková v kategórii 12.-13. žiačok so streľbou (2,0) obsadila 6.miesto. Tamara Molentová v kategórii 14.-15 žiačok priniesla pre náš klub so streľbou 0,2 bronzovú medailu. Hneď za ňou sa na krásnom 4.mieste umiestnila Veronika Šteczová so streľbou 0,1 . Alexandra Štempelová (4,3) obsadila v tento deň 15.priečku a Amália Lajčáková (4,3) sa umiestnila na 17.mieste.
V nedeľu 30.6.2019 sa konali vytrvalostné preteky . Každý nezostrelený terč znamenal pre pretekárov 30 sekundovú prirážku. Náročné a dlhšie trate, horúce a vyčerpávajúce počasie boli určite pre mnohých pretekárov veľkou výzvou. V nedeľu opäť začínali dorastenci 16.roč. V tejto kategórii nás reprezentovali Tomáš Kuchta, ktorý obsadil 7.priečku a Róbert Biž, ktorý bol i napriek veľkému úsiliu diskvalifikovaný za nesprávne nesenie zbrane. Anka
Košinárová obsadila rovnako ako v rýchlostných pretekoch 4.miesto. V mužskej kategórii 23.-39.roč. obsadil Peter Košinár 5.miesto a jeho tímový kolega Janko Majerčík 6.miesto.
Aj žiaci a žiačky to mali v tento deň mimoriadne náročné ale dokázali zabojovať a tu sú výsledky. V kategórii 12.-13. roč. si Markus Sklenárik polepšil a so streľbou 2,1 obsadil 5.miesto. Michal Biž so streľbou 2,2 obhájil 11. priečku z predchádzajúceho dňa. Najväčším prekvapením v kategórii bol Janko Levčák, ktorý so streľbou 0,1 a výborným behom vybojoval krásne 3. miesto. V kategórii 14.-15. žiakov obsadil Adrián Ottinger 9.miesto (2,2). Lenka Repáková v kategórii žiačok 12.-13.roč. vybojovala so streľbou (1,3) 7.miesto. V poradí už štvrtú bronzovú medailu v tejto letnej sezóne vybojovala Tamara Molentová. So streľbou 2,1 vybehala 3.miesto. Veronika Šteczová so svojou tradične vynikajúcou streľbou obhájila pekné 4.miesto. Výrazne si polepšila Amália Lajčáková, ktorá so streľbou 1,0 obsadila 10. priečku. Hneď za ňou sa na 11. mieste so streľbou 3,2 umiestnila Alexandra Štempelová.
Posledný júnový týždeň bol v Revúcej krásnym športovým zážitkom pre aktívnych ale aj pasívnych športovcov. Veľké poďakovanie patrí všetkým biatlonistom telom i dušou, ktorí zvládli revúcke trate i náročné počasie, trénerom, rozhodcom, organizátorom, sponzorom, zástupcom mesta a všetkým fanúšikom a priaznivcom tohto športu, ktorí prišli podporiť pretekárov. Už teraz sa tešíme a srdečne pozývame všetkých na ďalší ročník v letnom biatlone Revúcej .

Text a foto: KB Magnezit Revúca

Tradičné jesenné slávnosti a Jazda sv.Huberta netradične
Denný letný tábor ZOCHÁČIK

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration