Štvrtok, 13. August 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

13. August
Školstvo

Jabĺčkové popoludnie na Hviezdoslavke

Redakcia RL online
06.10.2019 17:41:06
312

K septembru neodmysliteľne patrí aj začiatok ďalšieho ročného obdobia – jesene. O septembri je známe, že práve v tento mesiac nám dozrieva naše najobľúbenejšie ovocie - jabĺčka. Či už sú sfarbené do červena alebo do zelena, nám chutia stále.

Chceme, aby naši žiaci chodievali do školy zdraví, a tak sme si pre nich pripravili jabĺčkové popoludnie. Na začiatku sme si povedali o tom, aké je pre nás ovocie dôležité, že jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia a obsahuje až 14 rôznych vitamínov, ktoré napríklad posilňujú imunitný systém a pomáhajú pri ťažkostiach so spánkom. Žiaci počas poobedia lúštili rôzne úlohy, puzzle, osemsmerovky, tajničky a hľadali strateného červíka v jablku. Najviac sa deťom páčilo súťaženie o to, kto je rýchlejší v riešení takýchto úloh, no rýchly bol každý, a tak si všetci pochutnali na pokrájanom jabĺčku. Kým niektorí súťažili, ostatní zatiaľ pripravovali prekvapenie v kuchynke – najprv žiaci robili jablkové smoothie, ktoré všetkým zúčastneným chutilo, neskôr si pochutnali na nastrúhaných jabĺčkach, samozrejme, to najlepšie na koniec – jablkový perník. Tú fantastickú vôňu sme cítili až v triedach, a tak sme sa naň všetci veľmi tešili. Po ochutnávke sme si pooblizovali všetky prsty a s plnými bruškami sme si ešte oddýchli nad vymaľovávaním omaľovánok. Tešíme sa na ďalšie takéto popoludnie.

Text a foto: vychovávateľky ŠKD ZŠ, Hviezdoslavova 1

 

Posledné prípravy na prvý ročník akcie Beh revúckym chotárom finišujú: registrovať sa môžete do 14. augusta
BBSK podporí regionálny rozvoj a rozvoj cestovného ruchu

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration