Pondelok, 14. Október 2019
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

14. Október
Kultúra

Klobúky od Marie

Mgr. Patricia Šefranová
11.07.2019 10:29:17
173

Marie Mazánková. To meno nám nič nehovorilo. Ale po štvrtku, 4.7.2019, už tí, ktorí sa prišli pozrieť na vernisáž s názvom “Klobúky od Marie“, spoznali túto skromnú a milú ženu. Zavítala do Múzea Prvého slovenského gymnázia z družobného mesta Litovel v Českej republike, aby nám predstavila svoju tvorbu. Výstavu pomohlo zorganizovať aj mesto Litovel a starosta mesta, pán Viktor Kohout, osobne pozdravil hostí a predstavil svoj vlastný „starostovský“ klobúk od pani Marie. V podkroví múzea sme mohli obdivovať nádherné kúsky vystavených klobúkov. Za každým sa skrýva nejaký príbeh a obrovský kus práce pani Marie. Vernisáž začala dobovou hudbou v podaní jazzového tria z revúckej ZUŠ a „klobúkovou módnou prehliadkou“, ktorá zožala veľký úspech. Zásluhou modeliek sa hostia mohli pokochať pohľadom na unikátne klobúky, ku ktorým autorka povedala pár slov. Celou akciou sprevádzal pán Juraj Genčanský. Po skončení módnej prehliadky, za láskavého zvolenia pani Marie, ani jedna žena neodolala možnosti vyskúšať si klobúky, ktoré sa jej najviac páčili. A vyberať bolo z čoho. Ženské srdiečka zaplesali pri toľkej nádhere.

Tých, ktorí ste zmeškali vernisáž, týmto pozývame na výstavu “Klobúky od Marie“, ktorá bude prebiehať do konca augusta v priestoroch podkrovia Múzea Prvého slovenského gymnázia. Na záver sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali a osobitné poďakovanie patrí autorke, pani Marii Mazánkovej, bez ktorej by sme prišli o tento nádherný zážitok.

Text: Múzeum PSG / foto: Jarka Vyhnalová a Miška Vrbjarová 

Tradičné jesenné slávnosti a Jazda sv.Huberta netradične
II.kolo VIESSMANN pohára v letnom biatlone v Revúcej

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration