Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

Medailové zisky bojovníkov KICKBOX Leon REVÚCA

Patricia Š.
11.11.2019 08:22:41
281

Členovia ŠK, reprezentanti Revúcej sa zúčastnili súťaže v kickboxe v Prešove 3. kola Open ligy Slovenského zväzu kickboxu, top pretekári Ján Tamáš a Alžbetka Teličáková, neodišli bez zlata. V mladších kategóriách si bojovnosťou najlepšie počínala 13 ročná Natália Tószegiová.

Dňa 9. novembra 2019 sa v ZŠ na Ulici Sibírskej v Prešove konal turnaj v kickboxe za rekordnej účasti Slovenska, Poľska a Ukrajiny v počte 284 štartov, 26 š. klubov. Ján Tamáš, ktorý nemá konkurenciu na Slovensku vo svojej váhe v lightcontacte, má v pláne vyššie méty ako sú majstrovstvá sveta. Počas štyroch rokov tréningu sa Natália Tószegiová prepracovala vo svojej váhe na obávanú kickboxerku konkrétne svojim kopom sidekick znovu bodovala tak, že jej súperky odišli s plačom. Revúca získala celkom 34 bodov, to nám z 26 klubov vynieslo 9 miesto, získali sme 12 medailí - 2 zlaté, 4 strieborné a 6 bronzových.
Zlatý Ján Tamáš – LC -57 kg senior, Alžbetka Teličáková zlato PF -42 kg ml. kadet v LC 3. miesto a kicklight 2. miesto.
Natália Tószegiová získala 2. miesto -42 kg LC ml.kadet v PF a KL 2x 2. miesto. Predstavujeme našich nováčikov, od ktorých očakávame ešte väčšie úspechy: Martina Székeliová (15 rokov) získala v KL -46 kg st. kadet 2. miesto a v LC a KL 2x 3 miesto a Vladimír Baranik (12 rokov) získal v PF + 42 kg 2. miesto a v LC 3. miesto.

Text a foto: KICKBOX Leon REVÚCA

Mesto Revúca začalo s distribúciou ochranných rúšok pre najviac ohrozené skupiny obyvateľov