MFK čo nás čaká očami kapitána Tomáša Urca

Ing. Július Buchta 15.04.2018 20:59

Na začiatku jarnej časti 4. ligy sme sa porozprávali s Tomášom Urcom, ktorý nosí od polovice jesene kapitánsku pásku a je momentálne služobne najstarším hráčom v tíme. V A mužstve sa objavil už v sezóne 2001/2002.

Ako hodnotíš prípravu?

Zimnú prípravu veľmi hodnotiť nechcem zápasov bolo málo trénoval každý individuálne v rámci svojich možností. Každý vie, koľko stíha a koľko tréningov potrebuje. Takto sa to opakuje už niekoľko rokov, takže to pre nás vôbec nie je nová situácia.

 

Aké zmeny nastali v kádri?

Odišli Karol Máté a Richard Lunter. Je to škoda, ale obidvaja majú povinnosti mimo Revúcej, takže im to nemôžeme zazlievať. Prišli Lukáš Šoltýs, Dominik Tomi a Lukáš Švihla. Chlapci sú talentovaní a verím, že budú platnými posilami do jarnej časti. Uvidíme, či sa chytí aj niektorý z dorastencov.

 

Ako hodnotíš vstup do súťaže?

Pred prvým zápasom v Medzibrode sme vlastne nevedeli čo nás čaká, keďže príprava bola taká aká bola – prakticky žiadna. Išli sme tam  s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Zápas z našej strany nebol zlý, bol to bojovný zápas. Góly sme dostali po našich chybách v defenzíve. Viac-menej to boli šťastné góly. Po zápase sme si povedali že z našej strany to bol dobrý výkon a dá sa na tom stavať do ďalších zápasov. V domácom zápase s Tisovcom v peknom počasí pred dobrou diváckou kulisou sme chceli nadviazať na bojovný výkon v Medzibrode. Bojovali sme o každý centimeter ihriska. Také bývajú derby zápasy. Mrzieť nás môže gól ktorý sme dostali tesne pred prestávkou. V druhom polčase sme súpera do ničoho nepustili, vyvinuli sme si tlak z ktorého padol gól. Remíza bola spravodlivá.

 

S akými cieľmi idete do odvetnej časti?

Vyhnúť sa záchranárskym prácam a pobiť sa o pokojný stred tabuľky a ak to bude možné, urobiť radosť verným fanúšikom. Niektorí s nami chodia ja na zápasy von. Najmä im by sme sa chceli odvďačiť peknou hrou a hlavne bodmi.

 

Nosíš kapitánsku pásku, čo to pre teba znamená?

V mužstve má čo povedať kolektívu viacej hráčov. Nie len ja. Každý máme nejaké skúsenosti a v prvom rade naším cieľom je pomáhať mladým hráčom a odovzdať im skúsenosti. Určite je to však zodpovednosť a preto sa snažím ísť na ihrisku príkladom svojimi výkonmi.

 

Neuvažoval si niekedy o odchode z klubu, keď tu nie je ideálna situácia? Hráča s tvojimi skúsenosťami by prijal hociktorý klub na okolí.
Mojim cieľom vždy bolo, aby v revúcej futbal pokračoval. Aj v tých obdobiach, keď to s klubom nevyzeralo vôbec  ružovo. Opustiť klub by bolo to posledné, čo by som urobil. Som odchovancom a pokiaľ sa bude v Revúcej hrať futbal, a dovolí mi to zdravie, tak nemám dôvod opustiť. Dôležité je, aby bol dostatok hráčov. 

 

Komentáre k článku

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť