Pondelok, 30. Marec 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

30. Marec
Šport

MIKULÁŠSKY TRIAL modelárskeho klubu RC Auto Model Klub

P. Š.
12.12.2019 08:59:23
398

V sobotu 7.decembra 2019 sa v Revúcej uskutočnilo posledné - 6.kolo Majstrovstiev Slovenska v RC triale, ktoré sa zároveň jazdilo aj ako Mikulášsky trial. Už tradične tieto preteky usporiadal Revúcky modelársky klub RC Auto Model Klub na svojej trati v areáli Domu športu.

RC trial sú preteky terénnych automodelov na diaľkové ovládanie na bránkami vyznačených tratiach v náročnom teréne. Cieľom vodiča a jeho modelu je trať prejsť čo najskôr a s čím menším počtom trestných bodov.

Aj keď snehu bolo pomenej, predsa dodal pretekom trochu obtiažnosti naviac a pridal pretekom zimnú atmosféru, aká by na „Mikuláša“ mala byť.  Na tratiach nechýbali prudké výjazdy a zjazdy, kamenné sekcie, šmykľavé korene a tráva, prejazdy cez mostíky a ani vodný brod, aj keď ten nám v priebehu dňa zamŕzal.

Pretekári sa museli popasovať s jazdou v štyroch sekciách, ktoré sa hodnotili samostatne. Majstrovstiev Slovenska sa celkovo zúčastnilo 59 pretekárov z celého Slovenska, ktorí boli rozdelený do troch kategórií.

Náš modelársky klub reprezentovalo celkovo 9 jazdcov, ktorí si počínali veľmi úspešne.

V kategórií ABS sa Majstrom Slovenska stal Peter Blaškovič z Nových Zámkov, druhý bol Milan Strieborný zo Zvolena a tretie miesto získal náš člen Anton Rusňák ml.

V kategórií LEXAN sa Majstrom Slovenska pre rok 2018 stal náš člen Matúš Onderčin, druhý bol Roman Pramuka z Domaňoviec a tretie miesto obsadil tiež náš člen Marek Dorčák st.

V kategórií ŽIAKOV sa Majstrom Slovenska stal Alex Pramuka, druhý bol jeho brat Félix Pramuka (obaja z Domaňoviec), tretí skončil náš člen Adam Bryndza – minuloročný majster Slovenska.

Členovia nášho klubu ešte obsadili dve piate miesta, dve šieste miesta a jedno deviate miesto. S tohtoročnou sezónou môžeme byť spokojní, aj keď sa nám nepodarilo získať dva majstrovské tituly, ako minulý rok.

Na záver chcem ešte poďakovať vedeniu mesta Revúca za celoročnú pomoc a podporu. Taktiež ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí nám pomohli materiálne aj finančne pri usporiadaní tohto seriálu pretekov, hlavne SMZ a.s. Jelšava, Mamut pub Revúca, Kontur Promotion s.r.o. Muráň,  PP COMP Poprad, mesto Jelšava, Model centrum Zvolen, KAISER-beton Dlhá Ves, Svet modelov Košice, DEMA Zvolen, Náradie Novák Martin.

 

Text: AR / Foto: MO

Mesto Revúca začalo s distribúciou ochranných rúšok pre najviac ohrozené skupiny obyvateľov
Hľadáš stabilné zamestnanie v úspešnej a dynamickej spoločnosti?

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration