Pondelok, 17. Február 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

17. Február
Mesto

Na deti nezabúdame, sú našou inšpiráciou a budúcnosťou

Mgr. Katarína Kvetková
03.06.2019 10:09:28
353

„Dieťa má svoju individualitu, jedinečnosť, nikde nenájdeme jeho úplného dvojníka. Deti nás vedia často príjemne prekvapiť svojimi nápadmi, nájdu mnohé riešenia, ktoré my nevidíme....V každom z nás, aj keď sme dospelí, drieme jedno malé dieťa. “Myšlienka MDD vznikla na svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve v roku 1925. Po konferencii viacero vlád zaviedlo vo svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na celom svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách, na Slovensku od roku 1952.Deťom môže byť úplne jedno, či je Deň detí medzinárodnou akciou a ako dlho sa oslavuje. Pre nich je tento deň plný zábavy,  zaujímavých akcií , darčekov,  jednoducho pohodový deň. A práve takýto deň sa pre deti snažili pripraviť Mesto Revúca s Občianskym združením Naša Revúca v nedeľu 2.júna 2019 v areáli základných škôl Hviezdoslavova a I.B.Zocha.

Areál sa popoludním zaplnil detským džavotom a smiechom. Podujatie neformálne otvoril a návštevníkov, predovšetkým deti,  privítal primátor mesta Július Buchta. Poprial všetkým príjemne strávené popoludnie, slnečné počasie a nezabudol poďakovať OZ Naša Revúca za spoluprácu na príprave Dňa detí.

Typické detské atrakcie ako nafukovací hrad, krokodíl, šmýkalky, reťazové kolotoče, ukážky  hasičskej a policajnej techniky, psovodi, ukážky modelov áut a jazdenie pre deti, živé kone, tvorivé dielne, výchovné aktivity, lesná pedagogika a  detské súťaže nechýbali  ani tento rok. Novinkou bolo vystúpenie  speváčky Dagmar Rostandt a ukážky funkčných pohybových prvkov zoskupenia Back to element. Deti zaujalo aj maľovanie na tvár, ktoré pripravila základná umelecká škola. A samozrejme detské menu ako cukrová vata, zmrzlina, kofola pre malých maškrtníkov. Okrem príjemných zážitkov na tento deň, si mohli návštevníci zakúpiť spomienkové darčeky v predajných stánkoch s handmade výrobkami.

Deň detí navštívilo v nedeľu veľa malých a veľkých Revúčanov. Ostáva veriť ,že ich vysoká návštevnosť odráža aj ich spokojnosť a je poďakovaním a motivovaním pre organizátorov pre ďalšie aktivity v meste.

Text a foto: Katarína Kvetková

Vozidlá revúckej samosprávy sú už pod kontrolou
Mesto Revúca sa zapojilo do World Challenge Day 2019

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration