Pondelok, 17. Február 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

17. Február
Školstvo

Nebuď ONLINE, buď v pohybe

P. Š.
13.02.2020 07:43:36
119

V dnešnej pretechnizovanej dobe je skutočnou výzvou byť aspoň deň bez mobilu. Hoci sú mobilné telefóny výborným pomocníkom, mnohým ľuďom prerastajú cez hlavu. Podľa prieskumu malo Slovensko už v roku 2017 viac aktívnych SIM kariet, ako obyvateľov. Bolo to vyše 6 miliónov aktívnych SIM.

Práve z tohto dôvodu, sme si na Hviezdoslavke pripomenuli Svetový deň bez mobilu. Prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 2001. Iniciátorom myšlienky je francúzsky spisovateľ Phil Marso. Využili sme tento deň na to, aby sme si uvedomili, že mobilné telefóny nedokážu všetko. Zorganizovali sme akciu s názvom Nebuď ONLINE, buď v pohybe. Žiaci 3.-9. ročníka ZŠ na Hviezdoslavovej ulici vypli svoje telefóny a presunuli sa do telocvične, kde sa počas veľkej prestávky rozhýbali v rytme Zumby. V dobrej nálade ich sprevádzali skvelí tanečníci a tréneri Zumby Maroš a Radka. Veľmi pekne im ďakujeme! Spoločne sme urobili niečo, na čo je aj mobil prikrátky!

Text a foto: ZŠ Hviezdoslavova

Vozidlá revúckej samosprávy sú už pod kontrolou
Fond na podporu umenia vyhlásil výzvu

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration