Štvrtok, 13. August 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

13. August
Školstvo

Nebuď ONLINE, buď v pohybe

P. Š.
13.02.2020 07:43:36
384

V dnešnej pretechnizovanej dobe je skutočnou výzvou byť aspoň deň bez mobilu. Hoci sú mobilné telefóny výborným pomocníkom, mnohým ľuďom prerastajú cez hlavu. Podľa prieskumu malo Slovensko už v roku 2017 viac aktívnych SIM kariet, ako obyvateľov. Bolo to vyše 6 miliónov aktívnych SIM.

Práve z tohto dôvodu, sme si na Hviezdoslavke pripomenuli Svetový deň bez mobilu. Prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 2001. Iniciátorom myšlienky je francúzsky spisovateľ Phil Marso. Využili sme tento deň na to, aby sme si uvedomili, že mobilné telefóny nedokážu všetko. Zorganizovali sme akciu s názvom Nebuď ONLINE, buď v pohybe. Žiaci 3.-9. ročníka ZŠ na Hviezdoslavovej ulici vypli svoje telefóny a presunuli sa do telocvične, kde sa počas veľkej prestávky rozhýbali v rytme Zumby. V dobrej nálade ich sprevádzali skvelí tanečníci a tréneri Zumby Maroš a Radka. Veľmi pekne im ďakujeme! Spoločne sme urobili niečo, na čo je aj mobil prikrátky!

Text a foto: ZŠ Hviezdoslavova

Posledné prípravy na prvý ročník akcie Beh revúckym chotárom finišujú: registrovať sa môžete do 14. augusta
Fond na podporu umenia vyhlásil výzvu

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration