Pomáhame v boji s alergiou v ZŠ J. A. Komenského

Ing. Július Buchta 13.03.2017 09:38

Čistička vzduchu odstraňuje zo vzduchu nečistoty. V miestnosti je vďaka nej čistejší vzduch na dýchanie. Vzdušné častice ako roztoče, peľ, plesne a huby spôsobujú zhoršenie alergie a astmy. Pre alergika, či astmatika je preto vhodné tieto častice zo vzduchu vo vnútri miestnosti, kde sa dlhšie zdržiavate eliminovať. Čistička vzduchu dokáže odfiltrovať aj tieto vzdušné alergény.

Čističky vzduchu používajú rôzne spôsoby filtrácie vzduchu. Mnohé prístroje kombinujú aj niekoľko technológií s cieľom dosiahnuť efektívnejšie čistenie. V Základnej škole J. A. Komenského sme sa rozhodli v niektorých triedach s vyšším výskytom alergikov pre čističky vzduchu s termodynamickou sterilizáciou.

Technológia využíva tepelnú sterilizáciu pomocou keramického spaľovacieho jadra. Jadro sa zohrieva na teplotu 200° C. Vzduch prechádza keramickým jadrom prirodzeným procesom prúdenia (bez ventilátora), po ochladení je opäť vypustený do miestnosti.

Spomínaná technológia funguje na organické častice ako baktérie, vírusy, peľ, roztoče, plesne, spóry plesní. Tiež sa udáva, že znižuje množstvo ozónu v ovzduší.

Do budúcnosti plánujeme umiestniť čističky vzduchu vo všetkých triedach na prvom stupni s cieľom  pomôcť hlavne našim najmladším žiakom v tomto ťažkom období – v období alergií.

Komentáre k článku

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť