Streda, 8. Júl 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

8. Júl
Primátor mesta

Primátor predstavil Revúcu iným európskym mestám

P. Š.
15.04.2020 12:44:16
501

Aj keď vytvoriť dokonalé mesto je ťažké, doterajšie úspechy a ďalšie plány do budúcna môžu udržateľným spôsobom zlepšovať kvalitu života v ňom.

A tak sa na portáli európskych obcí TheMayor.eu, ktorý podporuje lepšie prepojenie a vytvára priestor pre výmenu informácií medzi občanmi Európskej únie, miestnymi orgánmi a európskymi inštitúciami, vďaka rozhovoru s primátorom mesta Ing. Júliusom Buchtom nachádza už aj Revúca.

Súčasný primátor, ktorý do tejto funkcie kandidoval s jasným cieľom – „Rozvíjať Revúcu, aby bola modernejším, bezpečnejším a krajším miestom pre život“, zameral pozornosť európskych občanov na naše mestečko, ktoré sa má tiež čím pochváliť, ale má aj snahu stále sa vďaka inšpirácií z iných miest posúvať vpred.

Aké boli vaše hlavné úspechy a úspechy od chvíle, keď ste nastúpili na post starostu?

Som veľmi rád, že sa nám v minulom roku spolu so zástupcami mesta a zamestnancami mesta podarilo zrealizovať projekty, ktoré prispeli k vytvoreniu lepších životných podmienok a šťastnejšieho života pre nás všetkých. Zrekonštruovali sme malý letný bazén, zmodernizovali triedy na základnej škole, revitalizovali bežeckú dráhu na Hviezdoslavovej ulici, obnovili detské dopravné ihrisko. Postupne opravujeme oporné múry na prítoku Zdychava a podľa finančných možností postupne opravujeme chodníky a cesty. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na úplne novú cestu cez mesto, ktorú sme už úspešne realizovali v spolupráci s BBSK (Banskobystrický autonómny región) a slovenskou vládou. V Revúcej bude čoskoro postavená multifunkčná športová hala a hokejová hala za viac ako 3,5 milióna eur.

Prosím, podeľte sa s nami o ďalšie osvedčené postupy vašej obce.

Som moderný človek, a preto rád používam najnovšie technológie. Napríklad sme zaviedli moderný dochádzkový systém alebo systémy GPS v služobných automobiloch.
Mesto Revúca má zavedené systémy manažérstva kvality. Téma inteligentného mesta je aktuálna aj pre samosprávu Revúca, takže uvidíme, ktoré z našich odvážnych plánov sa napokon zrealizujú. Veľké úsilie sa venuje inteligentnému mestskému riešeniu, pokiaľ ide o mestské osvetlenie, elektrické stanice, zdieľanie bicyklov, komunikáciu atď.

Ako by ste zhodnotili nevyhnutnosť portálu, ktorý spája osvedčené postupy európskych obcí a ktorého cieľom je informovať občanov o najnovšom vývoji miestnych politík, napríklad TheMayor.eu? Ako môže byť naša platforma užitočná pre vašu správu?

Osvedčené postupy a osvedčené postupy nás určite môžu posunúť vpred a my sa môžeme inšpirovať a získať dobré rady, ako riešiť podobné problémy v našom meste. Ak bude sústredená na jednom mieste - na vašom portáli - tým lepšie pre nás.

Aké hlavné ciele plánujete v blízkej budúcnosti urobiť, aby sa Revúca stala lepším miestom na bývanie?

Máme viac nových plánov rozvoja, ktoré podľa môjho názoru z nášho mesta urobia modernejšie, bezpečnejšie a krajšie miesto na život. Sme malé mesto, ale začali sme veľké projekty, ktoré nám budú slúžiť pri rôznych kultúrnych, spoločenských a športových aktivitách.

Celý rozhovor nájdete TU.

Bez dodávky elektriny bude viacero ulíc v meste
Ministerstvo zdravotníctva podporí projekty zamerané na protidrogové aktivity

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration