Tradičná Hubertova

Barbora Vrabcova 19.10.2017 07:56

Nad hlavami lietali sokoly, na ľudí sa vyškierali vyrezávané tekvice, celé námestie sa ozývalo klopkaním konských kopýt. To je už tradičná Hubertova jazda v Revúcej.

Podľa Hubertovej jazdy si môžu páry plánovať svadbu, hoci nechceme zakríknuť do budúcnosti. Počasie bolo teplé a slnečné a už od 9:30 sobotného predpoludnia dotiahlo na námestie v Revúcej množstvo ľudí a rodín s deťmi. Najmä pre nich sú tieto jesenné slávnosti. Otvorenie podujatia zástupcami včelárov, rybárov, poľovníkov, ale aj predstaviteľmi Štátnych lesov, Mestských lesov, Mesta Revúca a hostí z družobného mesta Litovel načrtlo atmosféru dňa. Deti a návštevníci tak mohli zablúdiť k včelárom pozrieť sa na živé úle, k poľovníkom na výstavu anomálnych poľovných trofejí, rybári nechali ochutnávať pečené pstruhy, lesníci učili o lesoch. Svoje práce vystavovala ZUŠ-ka aj súkromná ZUŠ Artiana. Komu to bolo málo, mohol zablúdiť k sokoliarom obdivovať lietajúce dravce, agilitu psov, či do Centra voľného času, kde vystavovali chovatelia drobnú zver, i keď medzi tú drobnú zver patrili aj desaťkilové zajace.

Samotný program začal nástupom jazdcov a koní, ktorí sa vydali do sprievodu mestom spolu so sokoliarmi a chovateľmi poľovných psov. Program na tribúne pokračoval pasovaním nových poľovníkov a keď sa jazdci vydali do Muráňa, na samotnú Hubertovu jazdu a dostih, začalo sa predstavovanie plemien poľovných psov. Po nich vystúpili materské a základné školy, DFS Lykovček a FS Lykovec, spolu so spevokolom Úsvit. Kultúrny program prebiehal paralelne s ukážkami jazdeckých zručností na Ormisovej ulici. Po vyhodnotení súťaží o najkrajšiu jesennú ikebanu a tekvicu, súťaží v sekaní na presnosť, love na jeleňa a skladaní klátika a súťaže o najlepší koláč, a samozrejme jazdeckých súťaží, sa Hubertova jazda skončila vystúpením kapely BB Country, ktorá už len podškrtla v zapadajúcom slnku pokojnú atmosféru tohto jesenného podujatia.

Komentáre k článku

Pre pridanie príspevku sa musíte prihlásiť