Nedela, 31. Máj 2020
uložené (5)

Revúcke listy online

Stránka Vám, občanom mesta Revúca, zabezpečí informačný servis o aktuálnych udalostiach v oblasti samosprávy, kultúry, školstva, športu, ale aj o uskutočnených či nadchádzajúcich podujatiach.

31. Máj
Mesto

Tradičné jesenné slávnosti a Jazda sv.Huberta netradične

Mgr. Katarína Kvetková
11.10.2019 09:55:59
286

V sobotu 5.októbra 2019 sa v meste konali Jesenné slávnosti poľovníkov, rybárov, včelárov a Hubertova jazda, ktoré organizujú Mesto Revúca, Mestské kultúrne stredisko Revúca, Mestské lesy Revúca, Lesy SR, občianke združenie Príroda-láska moja a Slovenská poľovnícka komora.

Pokiaľ siaha pamäť organizátorov ale aj účastníkov tohto podujatia na takéto počasie si v celej jeho histórii nespomínajú. Nie stále svietilo slnko, boli mraky aj chladnejšie ale vytrvalý dážď po cely deň, to tu ešte nebolo. Mokrá verzia Huberta a slávností sa presunula  pred a do priestorov mestského kultúrneho strediska, kde sa konali všetky avizované súťaže, kultúrny program, prezentácie, výstavy a detské atrakcie. Odprezentovali sa aj jazdci na koňoch, ale tí vzhľadom k počasiu dostihové súťaže zrušili.

Podujatie pred mestským kultúrnym strediskom otvoril primátor mesta Július Buchta. Privítal pozvaných hostí, všetkých prítomných a v daždi, za sťažených podmienok dekoroval jazdcov. Po otvorení, priestory mestského kultúrneho strediska ponúkli pre deti aj dospelých súťaže v pílení dreva, o najkrajšiu vyrezávanú tekvicu, o najlepší domáci koláč z jesennej úrody, lesnú pedagogiku, výstavu poľovných trofejí, zvierat, umelecko-výtvarných prác, kreatívne variácie s papierom, maľovanie na tvár. Zaujímavú aktivitu pripravilo oddelenie Životného prostredia a verejného poriadku pri mestskom úrade v Revúcej. Vizuálna prezentácia separovania odpadu s praktickými ukážkami a testom separovania odpadu zaujala deti aj dospelých.V divadelnej sále sa konala prehliadka plemenných psov, pasovanie poľovnikov, neskôr vystúpenia detí materských a základných škôl ,folklórnych súborov a spevokolu Úsvit.

Pod stanmi na parkovisku pri mestskom úrade to voňalo poľovníckym gulášom, rybami, medovinou, chutnými koláčmi a inými vôňami typickými pre toto podujatie a jesenné obdobie.

Počasie neodradilo ani členov Základnej organizácie Slovenského zväzu chovateľov, ktorí v areáli Centra voľného času v Revúcej usporiadali propagačno-predajnú výstavu drobných zvierat. Primátor mesta odovzdal chovateľom ocenenia za prezentované zvieratá aj Pohár primátora mesta za najkrajšie vystavené zviera. Tohto roku si toto ocenenie prevzal Štefan Hanuštiak za králika, nemeckého obrovitého strakoša.

V popoludňajších hodinách primátor mesta Július Buchta, tak ako otvoril aj uzavrel tohtoročné jesenné podujatie. Ocenil posledných  víťazov súťaží a poďakoval všetkým, ktorí  na príprave a organizovaní podujatia aj v tak nepriaznivých podmienkach participovali. Organizátori  aj mokrú verziu Huberta zvládli, škoda, že vytrvalý dážď odradil mnohých priaznivcov podujatia. Ale ako bolo povedané v úvode a závere jesenných slávností, príroda nám ukázala svoju silu a dokázala našu bezbrannosť voči nej. Musíme sa prispôsobiť. Dúfajme, že  budúci rok nám ukáže svoju láskavejšiu tvár. Text a foto: Katarína Kvetková 

                    

Súkromná stredná odborná škola v Revúcej: Každá cesta sa začína prvým krokom
Na Hviezdoslavke opäť oslava Európskeho dňa jazykov

Internetový portál Revúcke listy ONLINE

Samospráva mesta Revúca neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Na základe toho, primátor mesta Ing. Július Buchta rozhodol o znovuobnovení internetovej stránky www.revuckelisty.sk, ktorá prešla kompletným redizajnom – zmenou grafického dizajnu stránky a zabezpečením kompatibility s modernými mobilnými zariadeniami.

Registration